PROGRAM DLA SZKÓŁ 'OWOCE I WARZYWA'

Drodzy Rodzice, uczniowie, informujemy, że w roku szkolnym  2022/2023 nasza szkoła  bierze udział w “Programie dla szkół” realizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dofiansowanym ze środków UE.

Warunki udziału w "Programie dla szkół" w roku szkolnym 2022/2023 dostepne są pod adresem https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu

„Program dla szkół” skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. dzieci klas I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka  i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

PORCJA OWOCOWA – WARZYWNA – składa się z jednego produktu owocowego albo warzywnego (tj. jednego owocu albo jednego warzywa albo jednego soku owocowego /przecieru owocowego/zagęszczonego przecieru owocowego) określonego w rozporządzeniu MRiRW, które jednorazowo w dniu szkolnym otrzymuje dziecko biorące udział w „Programie dla szkół”.

OKRES UDOSTĘPNIANIA

a) w I semestrze roku szkolnego 2022/2023:      od 26.09.2022 r.

b) w II semestrze roku szkolnego 2022/2023:     od 27.02.2023 r.

W  roku szkolnym 2022/2023 dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, soki/przeciery owocowe. Liczba porcji otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo-warzywnego wynosi 34 w każdym semstrze.

Z programu korzystają uczniowie, których rodzice wyrażą Zgodę na udział dziecka  w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2022/2023.

W załączeniu list do rodziców